امکانات محلی

گیشا یکی از بهترین محله‌ها برای سکونت است. از چهارراه علیائی به سمت پایین، جایی است که بیشتر مغازه‌ها و پاساژ‌های این محله قرار گرفته‌اند.

پاساژ نصر
معروف‌ترین پاساژ گیشا، پاساژ نصر نام دارد. پاساژی طویل و دو طبقه که بیشتر پوشاک، ساعت و جواهرات در آن به فروش می‌رسد. طبقهٔ پایین این پاساژ نیز همین کاربری را دارد و چند مغازهٔ ملزومات موبایل و وسایل خانه به آن اضافه شده است. بخش جذاب و خوش عطر و بوی این پاساژ درست در طبقهٔ پایین در اصلی آن قرار دارد. جایی که چندین رستوران با غذاهای سرخ‌کردنی و خوش طعم دارد. این رستوران‌ها انواع قارچ سوخاری، مرغ‌سوخاری، سوسیس و سیب‌زمینی سوخاری را تحویل مشتری می‌دهند. کافی است سری به طبقهٔ همکف پاساژ نصر بزنید و از هیاهوی فروشندگان لذت ببرید.
رستوران‌ها
در این محله چندین رستوران معروف مانند فلورانس و یک سفره‌خانهٔ سنتی به نام شب‌های گیشا اوقات خوشی را برای ساکنان محلی فراهم می‌کنند.
بوستان‌ها
پارک گفتگو مهم‌ترین بوستان این محله محسوب می‌شود. البته در محله گیشا، علاوه بر پارک گفتگو که محل برگزاری نمایشگاه گل و گیاه است، بوستان دیگری به نام بوستان ورزش هم قرار دارد. در مجموع بوستان گفتگو وسعت بیشتری دارد و امکانات آن کامل‌تر است. از جمله این امکانات زمین اسکیت، میز پینگ‌پنگ، وسایل ورزشی بزرگسال، زمین بازی کودکان و مسجد زیبای این پارک هستند.
مراکز درمانی، خدماتی و مذهی
درمانگاه شبانه‌روزی گیشا
خانهٔ کتاب تهران
خانهٔ سلامت محلهٔ کوی نصر
داروخانه‌های آنیستون، دکتر ژیلا، حامد مسعودی، دکتر جودی
مسجد امام حسین
مسجد جعفری
امکانات دیگر
ناگفته نماند که در این محل، شیرینی‌فروشی جدید و مدرن میلاوه با کیک‌های آبرنگی و زیبایش طرفداران زیادی دارد. نان گل‌چین این محله نیز با پخت نان‌های خانگی و خوش‌طعم، جزو پاتوق‌های خرید محله محسوب می‌شود. به تازگی نیز نان سحر شعبهٔ بزرگی در منطقه دایر کرده و شرایط برای دسترسی به مواد خوراکی در این محله آسان‌تر از گذشته شده است.

طراحی شده با بترداکس

کلیک کنید