امکانات محله شهرآرا

محلهٔ شهرآرا چند شاخصهٔ بسیار مهم دارد. نخستین شاخصه اداره گذرنامه است که در خیابان شهرآرا قرار دارد. دومین شاخصه، بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) است. مطمئنا اگر ساکن غرب تهران باشید و به صورت اورژانسی دچار حادثه یا بیماری شوید، اورژانس شما را به بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) منتقل خواهد کرد. زمین این بیمارستان وقف مهدی باتمانقلیچ بود. بیمارستان رسول اکرم در سال ۱۳۴۳ ساخته شد و اکنون ۷۰۰ تخت‌خواب دارد.

سومین شاخصهٔ این محله، بوستان یا همان پارک شهرآرا است. با اینکه محله، ۷ بوستان کوچک و بزرگ را در خود جای داده، اما پارک شهرآرا از مهم‌ترین و وسیع‌ترین بوستان‌های این محله به شمار می‌رود. این بوستان بیش از ۶۰ سال قدمت دارد. در نزدیکی بوستان، پیتزا میخوش که یکی از قدیمی‌ترین پیتزا قروشی‌های تهران است، قرار دارد.

یکی دیگر از شاخصه‌های محله شهرآرا، مسجد شهرآرا است. وجه تمایز این مسجد نسبت به سایر مسجدهای تهران، قدمت آن است. تاسیس این مسجد به سال ۱۳۴۴باز می‌گردد. از دیگر مراکز مذهبی این محله می‌توان کلیسای آشوری سن پنطیکاستی و کلیسای برادران آشوری را نام برد. کلیسای سن پنطیکاستی در سال ۱۳۵۴ تاسیس شد و  نام خود را وامدار عید پنطیکاست مسیحیان پروتستان است.

دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان یا همان انستیتو روانپزشکی تهران واقع در خیابان منصوری‌کیا در این محله قرار دارد. درست بعد از آبادانی محله، این مرکز آموزشی در محله ساخته شد. در داخل این دانشگاه، کتابخانه‌ای وجود دارد که به عنوان یکی از قدیمی‌ترین کتابخانه‌های حوزه روانشناسی در خاورمیانه شناخته می‌شود.

از دیگر مراکز خدمات درمانی در شهرآرا می‌توان به انجمن دیابت واقع در خیابان ملکوتی اشاره کرد. این انجمن در سال ۱۳۶۸ تاسیس شد. جالب است بدانید مطب رئیس انجمن دیابت، اسدالله رجب که متخصص تغذیه کودکان نیز هست، در خیابان کوثر ستارخان که نزدیک به شهرآراست، قرار دارد.

بازار محله شهرآرا تهران

بافت محله، ادغامی از همه چیز است، اما در دستهٔ مناطق مسکونی شهر تهران قرار می‌گیرد. ساکنان این منطقه برای خرید روزانه می‌توانند به بازار بزرگ شهرآرا در خیابان شهرآرا و بازار روز در خیابان ملکوتی مراجعه کنند. از مراکز مهم دیگر محله می‌توان موارد زیر اشاره کرد:

سازمان همیاری شهرداری‌ها در خیابان ملکوتی
سازمان آب و فاضلاب منطقه ۳ در خیابان آرش مهر
بنیاد فرهنگ انقلاب اسلامی
سازمان گوشت کشور
اداره ثبت اسناد و املاک غرب تهران واقع در خیابان موسوی

طراحی شده با بترداکس

کلیک کنید