امکانات تفریحی

شهرک قدس یا غرب، بهشت امکانات تفریحی برای ساکنانش است. این محله سه سینمای بسیار مهم به نام‌های ابن سینا، قدس و اریکه ایرانیان دارد. همچنین وجود برج میلاد در شهرک قدس توجه بسیاری از تهرانی‌ها را به این محله جلب کرده است.

با خواندن این سطرها و قرار گرفتن محله سعادت‌آباد در مجاورت شهرک غرب حتما این سوال را از خودتان می‌پرسید که سعادت اباد بهتر است یا شهرک غرب؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که مقایسهٔ این دو محله به دلیل نزدیکی و شبیه بودن امکانات کار درستی نیست. هر کدام از این مناطق ویژگی‌های خاص خود را دارند. قدمت سعادت آباد بیشتر است و شهرک غرب دسترسی و امکانات بیشتری نسبت به سعادت آباد دارد. در مجموع نزدیکی و شباهت این دو منطقه آنقدر زیاد است که نمی‌توان فرق بسیار زیادی میان این دو قائل شد.

این محله ۱۰ مکان تخلیهٔ اضطراری برای شرایط نامناسب را در خود جای داده است. از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بوستان هرمزان در تقاطع پیروزان
بوستان فدک در خیابان هرمزان
پارکینگ مجتمع تجاری گلستان در ابتدای خیابان مهستان
بوستان سدروس بالاتر از خیابان خرداد
وزارت علوم و تحقیقات فناوری در این محله قرار دارد. همچنین سفارتخانه بوسنی هرزگوین در خیابان دانش در این محله واقع شده است. محله مراکز آموزشی بسیاری را در خود جای داده که از میان آن‌ها می‌توان به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربیت بدنی در خیابان ایران زمین و دانشگاه امام صادق اشاره کرد.

طراحی شده با بترداکس

کلیک کنید