بین غم و شادی فاصله ای نیست..

وقتی از زبان دکتر شنیدم که دچار سرطان لنفوم شدم و بیماری ام رشد کرده و تا چند ماه دیگه بیشتر زنده نیستم، مرتب به خودم می گفتم خدایا بعد از من چه بلایی به سر خانواده ام میاد؟همسرم ، ندا سارا و یاسمن جزمن کسی رو ندارن ! کلافه و مستاصل شده بودم ، برای مدتی در خیابان های شهر پرسه زدم و با خدای خودم درددل کردم، خانواده ام را به خدا سپردم و کمی آرام گرفتم ، نگاهی به نسخه دکتر انداختم به خود می گفتم با این هزینه های گزاف و کمرشکن دارو و درمان چه کار کنم ؟ آنهم برای مقابله با بیماری سرطان که مثل خوره به جانم افتاده بود ، نگاهی به آسمان انداختم و به سمت داروخانه راهی شدم .

در طول مسیر مدام خاطرات تلخ و شیرین زندگی ام را در کنار خانواده ام مرور می کردم و برای لحظاتی تبسمی بر لبان خشکم می نشست، به داروخانه رسیدم نسخه ام را تحویل دادم و به انتظاری سخت نشستم. در تابستان گرم وجودم را سرما فرا گرفته بود، متصدی داروخانه صدایم کرد و سنم را پرسید ، گفتم ۵۷

ساله هستم ، کیسه ای دارو مقابلم گذاشت و سپس فاکتور هزینه دارو را به دستم داد ، چشمانم گرد شده بود و سرمای وجودم بیشتر ، که در یک آن گرمای دستی بر شانه ام سرمای وجودم را کاهش داد ، برگشتم دوست عزیزی رو دیدم که با تعجب به من خیره نگاه می کرد ، بلافاصله پرسید چرا اینقدر شکسته شدی؟ اتفاقی افتاده ؟انگار منتظر چنین لحظه ای بودم تا شروع کنم به درد دل و گله گذاری از هزینه های سرسام آور دارو و درمان ، آخه این دوست کسی بود که بیمه نامه عمر و تامین آتیه برایم صادر کرده بود ، ازم پرسید:

از بیمه نامه ات راضی هستی ؟

گفتم چه بیمه عمری! آن هم برای من که تا چند ماه دیگه بیشتر زنده نیستم منی که شش ماه حق بیمه پرداخت کردم باید از چی رضایت داشته باشم ؟

در جوابم گفت مگه بیمه نامه ت پوشش تکمیلی بیماری های خاص رو نداره ؟

گفتم چرا ….

گفت پس چرا اینقدر نگران و مستاصلی ؟ با استفاده از این پوشش ویژه می تونی هزینه های درمان را جبران کنی ، بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد با پوشش ها و مزایایی که داره بهترین یار و همراه توست .

ناخودآگاه دستانم رو به آسمان بلند شد، سردی وجودم کمتر شده بود ، تبسمی دیگر بر لبانم نشست بعد ازش پرسیدم حتی به من که تا به حال ۶ تا ۷ حق بیمه ماهی سی هزار تومان پرداخت کرده ام آنهم با بیمه نامه ۱۰ ساله هم چیزی تعلق می گیره ؟

او با مهربانی جواب داد معلومه تعلق میگیره با توجه به این پوشش ویژه در صورتی که در طول مدت بیمه نامه دچار بیماری هایی مانند سرطان بشی ،می تونی از سرمایه پوشش بیماری های خاص استفاده کنی .

کمی دلم آرام گرفته بود ، زیرلب مدام خدا رو شکر می کردم ، بی حرکت ایستاده بودم که مجدداً دست گرمش را به شانه ام زد و گفت چرا ایستادی راه بیفت ، به اتفاق به شعبه بیمه پاسارگاد مراجعه کردیم .دوست عزیزم پس از تکمیل مدارک در مدت زمانی کوتاه مبلغ ۲۱۶۰۰۰۰۰ ریال از محل سرمایه بیماری های خاص در اختیارم قرار داد و بار سنگینی رو از شانه های ناتوانم برداشت.

ای کاش در زمان صدور بیمه نامه عمر و تامین آتیه به جای ده سال مدت زمان بیشتری را درخواست می کردم .

پس از گذشت چند ماهی دوست بیمه گر خبر فوت او را شنید و به یاد آن روزی افتاد که دوستش خیلی نگران هزینه های درمان و آینده خانواده اش بود . او دیگر وجود نداشت ولی خیلی از دلواپسی هایش با بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد آن هم با پرداخت ماهیانه ۳۰ هزار تومان در طول حیاتش در مدت یازده ماه برطرف شده بود پون پس از مدتی کوتاه از محل سرمایه بیمه عمر نزدیک به ۷۲ میلیون ریال به همسر و فرزندان آن مرحوم پرداخت شد.

اینجاست که می توان در چنین شرایطی با اطمینان ، بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد را به عنوان چتر حمایتی در مواقع خطر و حادثه دانست .

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده همه نظرات
0
عاشق دیدگاه شما هستیم، بهترین راه برای دلگرمی تیم پشتیبانی است.x
کلیک کنید