بیمه آتش‌سوزی با کمترین ضریب نفوذ نیاز به شناسانده شدن دارد

بیمه آتش‌سوزی دارای کمترین ضریب نفوذ در میان بیمه‌هاست و نیاز به شناسانده شدن دارد.

محمدرضا محمودی در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین در خصوص لزوم فراگیرشدن بیمه آتش‌سوزی گفت: بیمه آتش‌سوزی هنوز اجباری نشده است و برای گسترش آن می‌بایست بر شناخت آن توسط مردم بیشتر تکیه شود. تا زمانی که ارزش این بیمه توسط مردم شناخته نشود، شرکت‌های بیمه‌ای نمی‌توانند در فروش آن توفیق چشم‌گیری داشته باشند و عملیات فروش آن سخت خواهد بود.

وی با بیان اینکه تلقی مردم از بیمه‌ها به عنوان یک کالای لوکس است، همین تلقی در خصوص بیمه آتش‌سوزی هم وجود دارد، تاکید کرد: برای افزایش ظریب نفوذ بیمه‌ای همانند بیمه آتش‌سوزی، حوادث پیش آمده در جامعه می تواند سهم به سزایی داشته باشد. که البته برای بالابردن سهم این تاثیر می‌توان از ظرفیت تبلیغاتی فضای مجازی که مردم با آن رابطه بهتری دارند استفاده کرد.

مدیر بیمه آتش‌سوزی بیمه معلم با اشاره به اینکه حوادثی همانند فروریختن ساختمان پلاسکو و دیگر بلایا همواره زندگی مردم را تهدید می‌کند، خاطرنشان کرد: با وجود تکرار این حوادث، خدمات بیمه‌ای در کل جامعه رشد نکرده است و بیمه مرکزی می‌بایست در این زمینه برنامه ریزی کند تا خدمات بیمه آتش‌سوزی که جنبه پیشگیرانه دارد، گسترده شود و رتبه خدمات این بیمه افزایش پیدا کند.

وی تاکید کرد: شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند به موازات فروش بیمه نامه، در کاهش حوادث هم نقش آفرینی کنند. در این بخش شرکت‌ها می‌توانند نسبت به ایمنی‌های لازم ساختمان‌هایی که بیمه نامه خریداری می‌کنند، بررسی انجام دهند و حتی در واحدهای شغلی بزرگ زمینه آموزش را برای افراد شاغل انجام دهند.

البته بنابر گزارشات شرکت‌های بیمه، در ماه نخست بعد از وقوع حادثه وحشتناک پلاسکو تب خرید بیمه نامه‌های آتش‌سوزی در کشور بالا گرفت. اما این افزایش خرید بیمه آتش‌سوزی مقطعی و تحت تاثیر آن حادثه بود و بعد از یک ماه فروکش کرد. نکته حائز اهمیت این بحث آنست که راه حل جلوگیری از ضررات ناشی از این قبیل حوادث نبایستی توجه گذرای مردم به یک حادثه باشد، بلکه فرهنگ‌سازی در میان مردم برای استفاده از بیمه آتش‌سوزی میباشد. این مهم با سرمایه گذاری شرکت‌های بیمه در حوزه اطلاع رسانی و آگاه کردن مردم نسبت به خدمات این رشته بیمه حاصل می‌گردد. همچنین شرکت‌های بیمه بایستی چنانچه ریاست محترم بیمه مرکزی نیز در مصاحبه‌های اخیر خود مطرح کرده‌اند، توجه بیشتری به بحث IT و استفاده از تکنولوژی برای دسترسی به اهداف خود از قییل آگاه‌سازی مردم نسبت به خدمات بیمه‌ای داشته باشند.

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده همه نظرات
0
عاشق دیدگاه شما هستیم، بهترین راه برای دلگرمی تیم پشتیبانی است.x
کلیک کنید