پوشش سرقت زیر سایه بیمه آتش سوزی؛ هر آنچه باید درباره آن بدانیم

هر ساله‌ در سراسر دنیا، وجوه‌ نقد، جواهر آلات‌ و اجناس‌ قیمتی بسیاری به‌ وسیله‌ دزدان‌ به‌ سرقت‌ می‌رود و این‌سرقت‌ها مبالغ‌ هنگفتی را شامل می‌شود. از آن جمله‌ سرقت‌هایی که امروزه بسیاری اتفاق می‌افتد سرقت از منازل‌ مسکونی است. باتوجه‌ به‌ زیان‌‌های هنگفتی که‌ این‌ سرقت‌ها به‌ وجود می‌آورد، خرید بیمه سرقت منزل بیش از پیش اهمیت می‌یابد. در این مقاله همراه شما هستیم تا به بیان بیمه سرقت منزل و اهمیت آن بپردازیم، با ما همراه باشید.

بیمه سرقت چیست؟
بیمه سرقت بیمه‌ایست که خسارت‌های‌ به وجود آمده در اثر سرقت‌ یا همان فقدان‌ کالا، خسارت‌های‌ وارد شده در اثر سرقت‌ به ‌اشیاء مورد بیمه‌ یا خسارت‌های‌ به وجود آمده به‌ محلی که‌ اشیاء بیمه‌شده در آن‌ قرار دارند، را تحت‌ پوشش‌ قرار می‌دهد.

بیمه‌ سرقت‌ را می‌توان‌ به‌ سه‌ دسته‌ کلی تقسیم‌ کرد:

بیمه‌ سرقت‌ منزل
بیمه‌ سرقت‌ واحدهای ‌تجاری و صنعتی (مغازه‌‌ها، کارخانه‌ها، ادارات‌، انبارها و کلوب‌های ‌ورزشی و …‌)
بیمه‌ سرقت‌ بانک‌
بیمه سرقت منزل چیست؟
بیمه سرقت منزل یکی از پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی در موارد مسکونی و غیرمسکونی است که نسبت به سایر پوشش‌ها، حق بیمه بیش‌تری بابت آن باید پرداخت کرد. برای خرید بیمه سرقت منزل می‌بایست پوشش شکست حرز که یکی از پوشش‌های بیمه آتش سوزی است را انتخاب نمایید.

خرید آسان و سریع بیمه آتش سوزی
همین حالا قیمت و شرایط شرکت‌های بیمه را مقایسه و بهترین بیمه آتش سوزی را خریداری کنید.

خسارت‌های تحت پوشش بیمه سرقت چیست؟
در بیمه‌ سرقت منزل خسارت‌های‌ وارد شده به‌ اموال‌ زمانی توسط شرکت بیمه تحت پوشش قرار می‌گیرد که‌ سرقت‌ با شکستن‌ حرز همراه‌ باشد. یعنی سارق‌ به‌ یکی از روش‌های زیر به‌ قصد سرقت‌ وارد مکان بیمه‌‌شده‌ باشد:

شکستن‌ در یا پنجره‌
سوراخ‌ کردن‌ سقف‌ و دیوار
ورود به‌ محل‌ منزل بیمه‌‌شده به صورت مخفیانه
ورود به‌ محل‌ منزل بیمه‌‌شده از طریق‌ بالا رفتن‌ از دیوار
ورود به منزل بیمه‌‌شده به وسیله‌ کلید‌های ساختگی
ورود به منزل بیمه‌‌شده با کلید‌های اصلی به شرط اینکه کلید‌ها به‌ صورت‌ غیر قانونی و از راه‌ دزدی در اختیار دزدان‌ قرار گرفته‌ باشد.
خسارت‌هایی که مشمول بیمه سرقت میشه عبارتند از:

۱- ارزش اشیای سرقت شده.

۲- ارزش اشیای خراب شده.

۳- کم شدن ارزش اشیای خراب شده که بعد از تعمیر، قابل استفاده هستند.

به غیر از موارد بالا هزینه‌هایی که بیمه‌گزار برای برطرف کردن یا کم کردن خسارت متحمل می‌شود نیز به عهده بیمه‌گر است.

 

خسارت‌های خارج‌ از پوشش بیمه سرقت چیست؟
در انواع‌ بیمه‌نامه‌‌های سرقت، برخی از خسارت‌ها خارج‌ از تعهد بیمه‌گر است‌، که در زیر به بیان آنها می‌پردازیم. توجه داشته باشید در صورتی توافق میان بیمه‌گر و بیمه‌گزار می‌توان بعضی از خسارت‌های زیر را با پرداخت حق بیمه بیشتر تحت‌ پوشش‌ قرار داد:

خسارت‌های‌ وارد شده به‌ وجوه‌ نقد، ارزها، تمبر، سفته‌ و انواع‌ اوراق‌ بهادار.
خسارت‌هایی که به دلیل تبانی و همدستی سارق با بیمه‌گزار صورت گرفته باشد.
خسارت‌های‌ که به دلیل اشعه‌ یون‌زا، رادیواکتیویته‌، تشعشعات‌ و سوخته‌های هسته‌ای و فضولات‌ اتمی و یا مواد منفجره‌ در مکان بیمه‌شده رخ دهد.
خسارت‌هایی که دلیل جنگ‌ داخلی و خارجی، شورش‌، بلوا، غارت‌، اقدامات‌ خصمانه‌ دشمن‌ خارجی، ضبط، قیام‌ و ملی‌شدن به مکان بیمه‌شده وارد شود.
عدم النفع‌ ناشی از خسارت.
صداقت‌نداشتن و امانت‌دار نبودن کارکنان‌ بیمه‌گزار.
اشتباهات‌ دفتری، حسابداری و کامپیوتری (چه به صورت عمدی و چه به صورت سهوی اتفاق بیفتد.)
خسارت‌هایی که به دلیل حمل‌ پول‌ در وسیله‌ حمل‌ بدون‌ محافظ اتفاق بیفتد، این خسارت‌ها در مواردی که‌ اضطراری و معقول‌ باشد قابل قبول است.
وظایف بیمه‌گزار در بیمه سرقت چیست؟
بیمه‌گزار می‌بایست حق بیمه را در زمان مقرر پرداخت کنند همچنین اقدامات ایمنی لازم را جهت جلوگیری از سرقت انجام دهد. در صورتی که اموال بیمه‌گزار به سرقت رود بیمه‌گزار می‌بایست:

بلافاصله بعد از سرقت، موضوع را به اداره آگاهی یا کلانتری یا سایر مراجع انتظامی ذیصلاح اطلاع دهد و با مقامات ذیصلاح در زمینه دستگیری سارق و کشف اموال و اشیاء مسروقه همکاری‌های لازم را داشته باشد.
بیمه‌گزار باید سرقت را فوراً با ذکر کردن مبلغ تقریبی خسارت به بیمه‌گر اعلام دارد و در نهایت در اختیار بیمه‌گر قرار دهد.
بیمه‌گزار باید ظرف مدت دو روز پس از اعلام خسارت فهرست کاملی از کلیه اموالی که به سرقت رفته یا خسارت دیده است تهیه کرده و در به صورت کتبی در اختیار شرکت بیمه قرار دهد.
در صورتی که پس از وقوع حادثه اطلاعاتی در مورد سرقت به دست آورد، بلافاصله شرکت بیمه‌گر را از آن اطلاعات مطلع کند.
خرید بیمه سرقت منزل
همانطور که بیان شد برای منازل مسکونی بیمه سرقت به صورت مجزا ارائه نمی‌شود و این بیمه‌نامه تحت پوشش بیمه آتش سوزی ارائه می‌شود، با خرید بیمه آتش‌سوزی و انتخاب پوشش سرقت با شکست حرز می‌توانید منزل خود را تحت پوشش بیمه سرقت قرار دهید. برای خرید بیمه سرقت منزل می‌توانید با شماره 09128695386 تماس حاصل فرمایید، مشخصات منزل خود را اعلام نموده و پس از مقایسه و استعلام بیمه سرقت منزل در شرکت‌های مختلف، به آسانی بیمه سرقت منزل را خریداری نمایید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده همه نظرات
0
عاشق دیدگاه شما هستیم، بهترین راه برای دلگرمی تیم پشتیبانی است.x
کلیک کنید