متقاضیان خرید خانه راهی بازار شدند

به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، شیوع کرونا از یک‌‌‌سو و از رمق افتادن بازار مسکن تحت‌تاثیر فاصله قیمت‌ها با استطاعت متقاضیان مسکن از سوی دیگر، مدت‌‌‌هاست سبب شده تمایل به بازدید حضوری املاک از سوی جست‌‌‌وجوگران ملکی کاهش پیدا کند. خریدارانی که به قول واسطه‌‌‌ها نمی‌توان روی انگیزه خرید آنها به طور جدی حساب کرد، اغلب برای جست‌‌‌وجو به تماس تلفنی و تقاضای عکس و فیلم واحدهای عرضه شده برای فروش بسنده می‌کنند و کمتر پیش می‌‌‌آمد به بازدید حضوری تمایل نشان دهند.

واسطه‌‌‌ها می‌‌‌گویند چنین رفتاری از سوی متقاضیان خرید نشات گرفته از این واقعیت است که آنها بیشتر‌درصدد به دست آوردن مظنه قیمت برای املاک در درجه‌‌‌های مختلف مطلوبیت به لحاظ امکانات و موقعیت بوده و در نتیجه از وقت‌‌‌گذاری برای بازدید حضوری اجتناب می‌کنند. البته گروهی از خریداران نیز انگیزه قطعی برای معامله دارند اما به دلیل اینکه فایل مناسب سلیقه آنها در بازار محدود است، سبک خرید خود را متناسب با شرایط کرونا اصلاح کرده‌‌‌اند و ترجیح می‌دهند قبل از بازدید نسبت به بازدید مجازی ملک اقدام کنند.

اما تحقیقات میدانی «دنیای‌اقتصاد» نشان‌‌‌دهنده افزایش محسوس آمار متقاضیان خرید مسکن است که در روزهای اخیر راهی بازار شده‌‌‌اند و حتی قبل از تماس با فایل‌‌‌های ثبت شده در بازارهای نیازمندی‌‌‌های آنلاین ملکی، به شکل حضوری به واسطه‌‌‌ها مراجعه کرده و از آنها سراغ فایل‌‌‌های موجود متناسب با سلیقه خود را می‌‌‌گیرند.

به نظر می‌رسد با ورود به بهمن ماه از هفته آینده بر حجم مراجعه حضوری افزوده خواهد شد. در عین حال این مراجعات بیشتر در مناطق مصرفی و میانی شهر صورت می‌گیرد و واسطه‌‌‌های ملکی فعال در مناطق یک و سه و محله‌‌‌های لوکس منطقه 2 ادعا می‌کنند هنوز خبری از افزایش شمار متقاضیان مسکن در حال جست‌‌‌وجو در این مناطق نیست و نشانه‌‌‌ای از بازارگرمی شب عید مشاهده نکرده‌‌‌اند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده همه نظرات
0
عاشق دیدگاه شما هستیم، بهترین راه برای دلگرمی تیم پشتیبانی است.x
کلیک کنید